Wycieraczki modułowe 

Wycieraczki modułowe Unimat 17 Modulus do samodzielnego montażu to rodzaj mat wejściowych składających się z jednolicie i solidnie zmontowanych razem pojedynczych modułów o kształcie kwadratowym. Produkt wykonany jest z materiału odpornego na skutki wysokiego natężenia ruchu, zatem sprawdza się w obiektach handlowych, przemysłowych i usługowych. Przy użyciu wycieraczek modułowych tworzymy nowoczesne systemy czyszczące w budynkach naszych klientów. Są one dostosowane do obciążenia i rodzaju zabrudzeń w danym miejscu. Pojedyncze moduły dostępne są  w dwóch wersjach:

  • czyszczącej Unimat 17R Modulus, która jest przeznaczona do usuwania brudu i żwiru;  
  • mieszanej, czyli osuszająco-czyszczącej, Unimat 17R Modulus, - zawierającej wkład tekstylny z różnych materiałów - polipropylenowych, poliamidowych, tylko do użytku wewnętrznego lub uniwersalne do użytku wewnętrznego/zewnętrznego.

Produkty umożliwiają tworzenie jednolitych, bezkierunkowych stref czystości. Na spodniej stronie wycieraczek znajdują się wypustki, które umożliwiają swobodny przepływ wody. Czyszczenie mat odbywa się przy pomocy profesjonalnego odkurzacza, bez konieczności demontażu modułów. W razie potrzeby oferujemy naszym klientom fachowy serwis systemu czyszczącego. 

Jak łączyć wycieraczki modułowe?

Obie wersje wycieraczek modułowych mogą być ze sobą łączone w jednej strefie czystości. Ich dobór jest zależny od typu wejścia, preferencji klienta oraz poziomu zabrudzeń i/lub ilości wody do usunięcia w danym obiekcie. Mogą być montowane we wpuście wykończonym ramą systemową Unimat UR17 lub bezpośrednio na posadzce w stabilnej i antypoślizgowej ramie najazdowej Unimat UN12/17. Warto zaznaczyć, że ten system mat wejściowych doskonale współpracuje również z wycieraczkami z profili aluminiowych typu Unimat 17 oraz ze wszystkimi dostępnymi wypełnieniami czyszczącymi, np. z wymiennymi wkładami szczotkowymi dla stworzenia jeszcze bardziej efektywnego ciągu czyszczącego. Kształt i układ włosia szczotek dokładnie usuwa zabrudzenia suche i mokre. Tworzywo, z jakiego wykonane są wkłady, jest odpowiednio trwałe i gwarantuje długą żywotność systemu. Ponadto szczotki utrzymują pozycję i nie chowają się w kracie, dzięki czemu skutecznie pełnią swoją funkcję. 

Dodatkową zaletą wycieraczek modułowych jest to, że są łatwe w montażu i modyfikacji. Płytki można łatwo przycinać za pomocą elektrycznej piły tarczowej lub wyrzynarki, by uzyskać odpowiednie wymiary. Dlatego właśnie ten system doskonale nadaje się do montażu w ciasnych korytarzach, wiatrołapach czy w konfiguracji od ściany do ściany. Jeśli moduły ulegną uszkodzeniu, to istnieje możliwość szybkiej i bezproblemowej ich wymiany na nowe, bez konieczności demontażu całego pola czyszczącego.

Zastosowanie wycieraczek modułowych

Wycieraczki modułowe świetnie sprawdzą się nie tylko w obiektach, gdzie przeważa ruch pieszych, ale także jako systemy czyszczące koła wózków sklepowych, wózków inwalidzkich, ręcznych wózków paletowych, wewnętrznych części bieżnika itp. Z tego względu stanowią bardzo dobre rozwiązanie dla magazynów i hal produkcyjnych. Pozwalają zachować czyste wjazdy i ciągi komunikacyjne, co podnosi jakość i higienę środowiska pracy oraz minimalizuje ryzyko wypadków. Ich zastosowanie pozwala również zredukować koszty sprzątania budynku. 

Unimat 17 Modulus są też z powodzeniem używane w szkołach, urzędach, szpitalach, eleganckich biurach i hotelach. Ich ważną zaletą jest to, iż specjalna konstrukcja oczek zapobiega blokowaniu się damskich szpilek. Wycieraczki modułowe można stosować zarówno w budynkach o dużym, jak i średnim oraz małym natężeniu ruchu, gdzie skutecznie zatrzymują brud i wilgoć z obuwia przechodniów. Instalujemy je w istniejących obiektach oraz tych, które są w trakcie powstawania. 

> Podstawowe dane techniczne:

    >
  • wymiary modułu: 30x30 cm
  • wysokość: ok 17 mm
  • kolor standardowy modułu: szary
  • waga: ok 700 g/szt
  • wytrzymałość na obciążenie: 2500 kg/mkw
  • antypoślizgowość: R9
  • tolerancja wymiarów +/- 3%

Zadaj pytanie