Wycieraczki aluminiowe wewnętrzne Unimat – nowoczesne, solidne, efektywne, eleganckie

unimat gif

W obiektach handlowych i użyteczności publicznej dobrze sprawdzają się wycieraczki aluminiowe. Ich konstrukcję stanowią profile z lekkiego i trwałego metalu z wkładami osuszającymi lub czyszczącymi połączone za pomocą stalowej liny nierdzewnej. Tak wykonane obiektowe wycieraczki wewnętrzne doskonale sprawdzają się w miejscach z małym i średnim ruchem pieszych.

Tam gdzie ruch jest szczególnie wzmożony, polecamy wycieraczki o dodatkowo wzmocnionych szkieletach typu Marathon, które instalujemy najczęściej w centrach handlowych i popularnych miejsc publicznych. Dla obiektów produkcyjnych produkujemy wycieraczki przemysłowe.

Ponadto mamy w ofercie rozwiązania o bardzo eleganckim wyglądzie i szerszych wkładach osuszających lub czyszczących Prestige. Wycieraczki w zależności od wersji i warunków technicznych na budowie możemy instalować we wcześniej osadzonych w posadzce ramach. Nie powstają wtedy żadne progi, a powierzchnia dla pieszych jest równa. Dzięki temu przechodzący nie potykają się wchodząc do pomieszczeń. Innym rozwiązaniem jest ułożenie systemu bezpośrednio na posadzce z rampami najazdowymi.

Rodzaje wycieraczek aluminiowych wewnętrznych

Nasze wycieraczki aluminiowe mają wkłady różnych typów, a każdy w inny sposób spełnia swoją rolę. Oferujemy trzy podstawowe typy systemów czyszczących:

1. Wycieraczki osuszające (typ T, ST): Do produkcji tych wycieraczek aluminiowych używamy wkładów osuszających i pyłochłonnych wykonanych z polipropylenu lub poliamidu o dużej chłonności, odpornych na wygniatanie, ścieranie i gnicie pod wpływem wilgoci zapewniając długotrwałe użytkowanie. Zastosowanie wkładu tekstylnego gwarantuje dobre osuszenie obuwia i suchą posadzkę w strefie wejścia do budynków.

T - wkład tektsylny osuszający, polipropylenowy

ST - scraper textile - wkład tekstylny osuszająco-czyszczący, poliamidowy

2. Wycieraczki osuszająco-czyszczące (typ RT, RST, BT, BST, KT, MBK, KST, MBST, ScT, SST): Te wycieraczki systemowe wyróżniają się wkładem osuszająco-czyszczącym, a więc tekstylnym na przemian z gumowym lub szczotkowym. Wkład tekstylny chłonie wodę, zaś gumowy/szczotkowy usuwa zabrudzenia z obuwia. Dodatkowo można wzmocnić efekt czyszczenia przez zastosowanie dodatkowo takich elementów czyszczących, jak grzebień aluminiowy (K) lub mini szczotka (MB). Ten rodzaj wycieraczek systemowych cechuje najwyższa uniwersalność – umieszcza się go w drugiej strefie ciągu czyszczącego, np. w wiatrołapach lub bezpośrednio za drzwiami, gdzie nie występują wycieraczki zewnętrzne.

3. Wycieraczki czyszczące (typ R, B, MB, K, S oraz ich warianty) - zadaniem wycieraczek czyszczących jest przede wszystkim oczyszczenie obuwia z zabrudzeń. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu wkładów gumowych lub szczotkowych. Dodatkowo można wzmocnić efekt czyszczenia przez zastosowanie dodatkowych elementów czyszczących, takich jak grzebień aluminiowy (K) lub mini szczotka (MB). Takie wkłady są odporne zarówno na działanie czynników atmosferycznych, jak i na uszkodzenia mechaniczne. Wkłady szczotkowe oprócz bardzo efektywnego czyszczenia zapewniają również maksymalną ochronę antypoślizgową w klasie R13.

R - guma EPDM lub winyl

B - szczotka poliamidowa PA 6 lub PA 6.6

S - scraper - struktura czyszcząca zbliżona do szczotki, polipropylenowa

Standardowe wysokości wycieraczek wewnętrznych

W zależności od użytego wkładu czyszczącego poszczególne typy mają różne wysokości – jest ona mierzona od spodu wycieraczki wraz z elementem wygłuszającym do szczytu najbardziej wysokiego wkładu czyszczącego:

Unimat 10   [wysokość od 10 do 12 mm]

Unimat 12   [wysokość od 12 do 15 mm]

Unimat 17   [wysokość od 16 do 19 mm]

Unimat 22   [wysokość od 22 do 25 mm]

Unimat 27   [wysokość od 27 do 30 mm]

Unimat 42   [wysokość od 42 do 45 mm]

Grubości ścianek przenoszących obciążenie dla profili wycieraczek wewnętrznych

Stosujemy dwa rodzaje ścianek ze względu na ich grubość:

- standardowe profile – 1,5 mm,

- wzmocnione profile – 2,5 lub 3 mm.

Unimat zapewnia szeroki wybór wycieraczek aluminiowych wewnętrznych. Znajdziemy rozwiązanie w zakresie ciągów czyszczących dla każdych warunków technicznych zastanych na budowie nowych obiektów, a także w budynkach już istniejących. Nasze wieloletnie doświadczenie w produkcji wycieraczek obiektowych wewnętrznych pomoże inwestorom i projektantom zapewnić czyste wejścia do budynków, budować pozytywny wizerunek firm i obniżyć koszty przeznaczone na sprzątanie.

Unimat 10

Kup produkt Zadaj pytanie