Wycieraczki aluminiowe wewnętrzne Unimat

nowoczesne, solidne, efektywne, eleganckie

W obiektach handlowych i użyteczności publicznej dobrze sprawdzają się wycieraczki aluminiowe. Ich konstrukcję stanowią profile aluminiowe z wkładami osuszającymi lub czyszczącymi połączone przy pomocy liny stalowej nierdzewnej, dzięki czemu są niezwykle trwałe. W zależności od wersji produkujemy wycieraczki obiektowe wewnętrzne do ruchu małego i średniego, a także wersje wzmocnione (Marathon) do dużego i bardzo dużego ruchu, np. w przypadku centrów handlowych. Ponadto mamy w ofercie wersję o bardziej eleganckim wyglądzie i szerszych wkładach osuszających lub czyszczących - Prestige. Wycieraczki w zależności od wersji i warunków technicznych na budowie możemy instalować we wcześniej osadzonych ramach lub bezpośrednio na posadzce w rampach o typie najazdowym.

Rozróżniamy trzy typy wycieraczek wewnętrznych:

1. Wycieraczki osuszające (typ T, ST): Do produkcji tych wycieraczek aluminiowych używamy wkładów osuszających i pyłochłonnych wykonanych z polipropylenu lub poliamidu o dużej chłonności, odpornych na wygniatanie, ścieranie i gnicie pod wpływem wilgoci zapewniając długotrwałe użytkowanie. Zastosowanie wkładu tekstylnego gwarantuje dobre osuszenie obuwia i suchą posadzkę w strefie wejścia do budynków.

T - wkład tektsylny osuszający, polipropylenowy
ST - scraper textile - wkład tekstylny osuszająco-czyszczący, poliamidowy

2. Wycieraczki osuszająco-czyszczące (typ RT, RST, BT, BST, KT, MBK, KST, MBST, ScT, SST): Te wycieraczki systemowe wyróżniają się wkładem osuszająco-czyszczącym, a więc tekstylnym na przemian z gumowym lub szczotkowym. Wkład tekstylny chłonie wodę, zaś gumowy/szczotkowy usuwa zabrudzenia z obuwia. Dodatkowo można wzmocnić efekt czyszczenia przez zastosowanie dodatkowych takich elementów czyszczących, jak grzebień aluminiowy (K) lub mini szczotka (MB). Ten rodzaj wycieraczek systemowych cechuje najwyższa uniwersalność umieszczenia w drugiej strefie ciągu czyszczącego, przykładowo w wiatrołapach lub bezpośrednio za drzwiami, gdzie nie występują wycieraczki zewnętrzne.

3. Wycieraczki czyszczące (typ R, B, MB, K, S oraz ich warianty) - ich zadaniem jest przede wszystkim oczyszczenie obuwia z zabrudzeń. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu wkładów gumowych lub szczotkowych. Dodatkowo można wzmocnić efekt czyszczenia przez zastosowanie dodatkowych elementów czyszczących, takich, jak grzebień aluminiowy (K) lub mini szczotka (MB). Takie wkłady są odporne zarówno na działanie czynników atmosferycznych, jak i na uszkodzenia mechaniczne. Wkłady szczotkowe zapewniają oprócz najbardziej efektywnego czyszczenia również maksymalną ochronę antypoślizgową w klasie R13.

R - guma EPDM lub winyl
B - szczotka poliamidowa PA 6 lub PA 6.6
S - scraper - struktura czyszcząca zbliżona do szczotki, polipropylenowa

Standardowe wysokości wycieraczek wewnętrznych:

W zależności od użytego wkładu czyszczącego poszczególne typy mają różne realne wysokości, wysokość mierzona od spodu wycieraczki wraz z elementem wygłuszającym do szczytu najbardziej wysokiego wkładu czyszczącego:

Unimat 10   [wysokość od 10 do 12 mm]

Unimat 12   [wysokość od 12 do 15 mm]

Unimat 17   [wysokość od 16 do 19 mm]

Unimat 22   [wysokość od 22 do 25 mm]

Unimat 27   [wysokość od 27 do 30 mm]

Unimat 42   [wysokość od 42 do 45 mm]

Grubości ścianek przenoszących obciążenie dla profili wycieraczek wewnętrznych:

- standardowe profile: grubość: 1,5 mm
- wzmocnione profile: grubość 2,5 lub 3 mm

Unimat Fabryka Wycieraczek jako producent wycieraczek systemowych zapewniamy szeroki wybór wycieraczek aluminiowych wewnętrznych. Znajdziemy rozwiązanie w zakresie ciągów czyszczących dla każdych warunków technicznych zastanych na budowie nowych obiektów, a także w budynkach już istniejących. Nasze wieloletnie doświadczenie w produkcji wycieraczek obiektowych wewnętrznych pomoże inwestorom i projektantom zapewnić czyste wejścia do budynków, budować pozytywny wizerunek firm i obniżyć koszty przeznaczone na sprzątanie.

Kup produkt Zadaj pytanie