W jakich budynkach sprawdzą się wycieraczki obiektowe?

wycieraczka

Wycieraczki obiektowe to jeden z częściej wybieranych rodzajów wycieraczek. Sprawdź, czym się charakteryzują, jakie pozostałe modele wycieraczek mamy w naszej ofercie, a także, z jakich materiałów produkuje się wycieraczki.

Czym charakteryzują się wycieraczki obiektowe?

Jak sama nazwa wskazuje, wycieraczki obiektowe to wycieraczki przeznaczone do obiektów użyteczności publicznej, takich jak na przykład centra handlowe, biura, sklepy, szkoły uniwersytety, szpitale, restauracje czy urzędy. Takie obiekty cechuje wzmożony ruch, dlatego wycieraczki w nich montowane muszą być wyjątkowo wytrzymałe, odporne na uszkodzenia, a także idealnie wychwytujące brud, aby uniemożliwić mu przedostawanie się do wnętrza obiektu.

Wycieraczki obiektowe, składające się z dwóch części, jednej, montowanej na zewnątrz budynku, drugiej w środku, również idealnie zatrzymują wodę, przez co minimalizują ryzyko poślizgnięcia się przez użytkowników obiektu. Są łatwe i wygodne w konserwacji, a także, ze względu na ich ponadprzeciętną wytrzymałość, nie trzeba ich często wymieniać, przez co poczynić można znaczne oszczędności. Oferowane przez nas wycieraczki obiektowe zatrzymują 80% brudu oraz chronią podłogi przed zniszczeniem, zarysowaniem oraz mikrouszkodzeniami, co sprawia, że podłogi dłużej zachowują swoje pierwotne właściwości.

Jakie pozostałe rodzaje wycieraczek można wyróżnić?

Wycieraczki można podzielić również na wycieraczki zewnętrzne i wewnętrzne. Zewnętrzne mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak szczotka, ryps i winyl lub gumy i pełnią przede wszystkim praktyczną funkcje. Ich zadaniem jest zatrzymanie jak największej ilości brudu przed wejściem do budynku. Jednocześnie pełnić mogą funkcję reprezentacyjną dla budynku, zachęcać do wejścia do środka i być świadectwem dobrego gustu właścicieli obiektu.

Wycieraczki wewnętrzne z kolei są bardziej urozmaicone, ze względu na fakt, iż ich zadaniem nie jest jedynie utrzymywanie czystości w pomieszczeniu, lecz również pełnienie funkcji dekoracyjnej i estetycznej. 

Wyróżnić możemy trzy rodzaje wycieraczek wewnętrznych:

  • osuszające,
  • czyszczące,
  • osuszająco-czyszczące.

W naszej ofercie znajdziesz również wycieraczki aluminiowe wewnętrzne i zewnętrzne, odporne na uszkodzenia mechaniczne, wycieraczki z wkładem chłonącym wodę i zanieczyszczenia, eleganckie wycieraczki ażurowe z wysokiej jakości gumy, a także systemy osadników z odwodnieniem oraz systemy czyszczenia przejazdowego. Maty antypoślizgowe zapewnią natomiast bezpieczne poruszanie się po schodach.

Z jakich materiałów produkuje się wycieraczki?

Wycieraczki podzielić można również ze względu na rodzaj materiału, użytego do ich produkcji. Wyróżnia się zatem wycieraczki z gumy oraz tworzyw sztucznych, z drobnymi wypustkami, tworzącymi szczoteczki do oczyszczania podeszwy butów. Inne modele wycieraczek wyposażone zostały w drobne rynienki, odprowadzające wodę z butów. Wycieraczki gumowe mogą być pełne lub ażurowe.

Innym materiałem, używanym do produkcji wycieraczek jest polietylen, służący do wytwarzania sztucznej murawy, niezwykle trwałej oraz odpornej na szorowanie. Wycieraczki winylowe z kolei są wyjątkowo odporne na mróz i niskie temperatury, wycieraczki z tworzywa PET natomiast posiadają antykurzowe właściwości.     

Na rynku znaleźć można również wycieraczki produkowane z naturalnych włókien, na przykład koksowego. Wytrzymałe, odporne na wilgoć oraz ekologiczne, charakteryzujące się chropowatą strukturą oraz grubym splotem, są także odporne na niskie oraz wysokie temperatury i uszkodzenia mechaniczne. Podgumowane maty bawełniane stanowić będą doskonałą, dodatkową ochronę mieszkania.